Jan Peumans

Contactgegevens

Kantoor
Leuvenseweg 27
1011 Brussel
T: 02 552 11 07
E: jan.peumans [at] vlaamsparlement.be - jan.peumans [at] n-va.be

Privé (correspondentieadres)
Maastrichterstraat 32
3770 Riemst

Diploma's

instituut voor de ontwikkelingslanden, KU Leuven
licentie politieke en sociale wetenschappen, KU Leuven (1974)

Beroep

gewezen coördinator preventie en voorlichting, RIAGG Westelijke Mijnstreek (Nederland) (1976 - 1988)
gewezen directeur marketing en strategie, De Lijn (1991 - 2004)
gewezen adviseur, minister van ontwikkelingssamenwerking (1988)

Politieke loopbaan

  • adjunct-kabinetschef Vlaams minister van Openbare Werken (1988 - 1991)
  • burgemeester Riemst (1995 - 2006)
  • schepen Riemst (1983 - 1994)
  • schepen Riemst (2007 - 2012)
  • gemeenteraadslid Riemst (1983- )
  • fractievoorzitter provincieraad Limburg (1985 - 1987)
  • fractievoorzitter provincieraad Limburg (1991 - 2004)
  • voorzitter Vlaams Parlement (sinds 13 juli 2009)
  • Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Limburg (sinds 25 mei 2014)

Bureau (voorzitter sinds 25 juni 2014)
Uitgebreid Bureau (voorzitter sinds 25 juni 2014)
Commissie voor Reglement en Samenwerking (voorzitter sinds 24 september 2014)
Commissie voor de Vervolgingen (voorzitter sinds 21 januari 2015)
Deontologische Commissie (voorzitter sinds 21 januari 2015)
Commissie voor de opvolging van het klimaatbeleid in Vlaanderen (voorzitter sinds 17 februari 2016)
Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (vast lid sinds 26 september 2016)
Commissie voor alternatieve financiering van overheidsinvesteringen (vast lid sinds 28 september 2016)
Commissie voor Leefmilieu, Natuur, Ruimtelijke Ordening, Energie en Dierenwelzijn (plaatsvervangend lid sinds 24 september 2014)
Commissie ad hoc (voorzitter 26 juli 2014 - 23 september 2014)
Commissie voor de Vervolgingen (lid 24 september 2014 - 20 januari 2015)
Commissie voor Mobiliteit en Openbare Werken (vast lid 24 september 2014 - 25 september 2016)
Deontologische Commissie (vast lid 24 september 2014 - 20 januari 2015)

  • Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Limburg (7 juni 2009 - 24 mei 2014)

Bureau (voorzitter 13 juli 2009 - 24 juni 2014)
Uitgebreid Bureau (voorzitter 13 juli 2009 - 24 mei 2014)
Commissie ad hoc (voorzitter 15 juli 2009 - 27 september 2009)
Commissie voor Mobiliteit en Openbare Werken (voorzitter 28 september 2009 - 24 mei 2014)
Commissie voor Reglement en Samenwerking (voorzitter 28 september 2009 - 24 mei 2014)
Deontologische Commissie (voorzitter 28 september 2009 - 24 mei 2014)
Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (vast lid 28 september 2009 - 19 december 2011)
Commissie Versnelling Maatschappelijk Belangrijke Investeringsprojecten (vast lid 25 november 2009 - 3 maart 2010)
Commissie Versnelling Maatschappelijk Belangrijke Investeringsprojecten (vast lid 22 november 2010 - 18 januari 2011)
Commissie voor Landbouw, Visserij en Plattelandsbeleid (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 17 mei 2011)
Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad (plaatsvervangend lid 28 september 2009 - 24 mei 2014)
Commissie Versnelling Maatschappelijk Belangrijke Investeringsprojecten (plaatsvervangend lid 19 januari 2011 - 24 mei 2014)
Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (plaatsvervangend lid 20 december 2011 - 24 mei 2014)

  • Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Limburg (13 juni 2004 - 6 juni 2009)

Uitgebreid Bureau (fractievoorzitter, lid 1 januari 2007 - 6 juni 2009)
Deontologische Commissie (vast lid 16 oktober 2008 - 7 juni 2009)
Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (toegevoegd lid 27 september 2004 - 7 juni 2009)
Commissie voor Openbare Werken, Mobiliteit en Energie (toegevoegd lid 27 september 2004 - 7 juni 2009)
Subcommissie voor Financiën en Begroting (toegevoegd lid 27 september 2004 - 7 juni 2009)
Commissie voor Binnenlandse Aangelegenheden, Bestuurszaken, Institutionele en Bestuurlijke Hervorming en Decreetsevaluatie (toegevoegd lid 10 november 2004 - 13 december 2006)
Commissie voor Economie, Werk en Sociale Economie (toegevoegd lid 10 november 2004 - 24 september 2007)
Commissie Energiearmoede (toegevoegd lid 5 oktober 2005 - 9 november 2005)
Commissie voor Leefmilieu en Natuur, Landbouw, Visserij en Plattelandsbeleid en Ruimtelijke Ordening en Onroerend Erfgoed (toegevoegd lid 24 september 2007 - 7 juni 2009)

Politieke en sociale interesses

  • verkeer en vervoer
  • verkeersveiligheid
  • lokale besturen
  • financiën en begroting

Varia

  • Voorzitter Vlaamse Stichting Verkeerskunde

 

Medewerkers

Jan Wouters

Parlementair Medewerker

Michel Jacobs

Chauffeur

Peggy Van De Meerssche

Directieassistente

Henk Cuypers

Kabinetschef